Dom.

W mojej głowie setki myśli, obrazów, wspomnień składających się w stosy cegieł, desek, na których już dawno osiadł kurz.

Pełno śladów z kruszącego się pod koniec każdego dnia na ziemię mojego ciała. Mnóstwo odprysków, skorup spękanej twarzy, szczelin, uszczerbków jak porzuconym – kiedyś dawno temu przez kogoś ukochanym kubku od herbaty. Stoję na klepisku. I choć widzę horyzont to odgradzają mnie ode niego pręty klatki, klatki do której, gdzieś, kiedyś głęboko zakopałam klucz. Staram się składać kształty. Budować. Tworzyć miejsce, moje własne, które zatrzyma mnie w tym pędzie, galopie.

Patrzę na Ciebie i Twoje oczy, ciepłe paluszki na skórze, mówią mi, że z tych stosów cegieł, desek i kurzu będzie dom. Dom solidny jak skała. Będzie podłoga rzeźbiona w drewnie o słojach odliczających rytm bicia naszych serc, rytm mijających wspólnych dni, miesięcy, lat. Będą krzesła obite pluszem miękkim i ciepłym jak Twój uśmiech. Będzie miejsce gdzie zawsze będziemy razem, gdzie moje serce nauczy się wreszcie giąć, nie łamać. Będę wreszcie u siebie.

To dopiero zasiane ziarno, ale będzie ogród. Urośnie wyszyta zielenią trawa po kolana. Będzie stare drzewo, które kiedyś razem opleciemy ramionami. Wejdę kiedyś na nie wysoko, wespnę się na sam jego wierzchołek i nie ściągnie mnie stamtąd nikt.

Teraz stoję w progu i nie widać nikogo, ale przez skórę czuję, że to już blisko, niedaleko.

Ale pozwól, że póki nie stanie ten dom, schowam się w Tobie.

Ukryję w uśmiechu.

Utonę w oczach.

Rozpłynę w łzach.

Pozwolę się oheblować Twoją dłonią, ukształtować i złożyć ze skorup na nowo w ukochany kubek, choć już uszczerbiony.

Pozwól, że uwolnię swojego ducha w Ciebie, a Ty się zanim zajmiesz, ukoisz, zatrzymasz.

Kiedyś złożysz mnie z gruzów w dom.

Lecz na razie, by nie rozsypać się w pył.

Mieszkam w Tobie.

Leave a Reply