Co z tym powrotem do formy po ciąży?

Skończył się czas świątecznego obżarstwa i odkładania wzięcia się za siebie na „po Świętach”, rozpoczął się Nowy Rok – czas planowania, rozliczania i obiecywania – innym i sobie, że tym razem będzie inaczej, tym razem to już na serio i na sto procent.

Dla wielu z Was Nowy Rok to  zamknięcie rozdziału, przed Wami nowa, czysta karta, którą chcecie wreszcie zapisać po swojemu. Bazując na Waszych wiadomościach, wiem, że Wasze ciała chcecie uczynić taką właśnie niezapisaną kartą.

Widzę Wasze pytania o to co jadłam i co ćwiczyłam gubiąc w szaleńczym tempie kilogramy po ciąży z Julkiem i robiąc formę totalnie po trupach, nie będąc do końca świadomą tego co robię ze swoim ciałem. Tym razem po ciąży z Jagodą śledzenie mojego powrotu do formy nie jest już tak atrakcyjne, bo nie jest wcale spektakularne – jest jednak przede wszystkim świadome, mądrzejsze, etapowe.

Chciałabym odpowiedzieć na wszystkie Wasze wiadomości bo tak jak Wy teraz i ja jestem na kolejnym rozstaju dróg, ale to czego ja nie miałam przy powrocie do formy po pierwszej ciąży to przede wszystkim opieka osób, które się naprawdę na tym znają. Nie wiedząc co mam trenować, wyszukiwałam różne wyzwania w internecie i trenowałam morderczo, dosłownie do porzygu i pierwszej krwi i bez pardonu zrobiłam sobie taki wjazd będąc ledwo 3 miesiące po cesarce. Byłam wtedy kompletnie niedoświadczoną i niezorganizowaną Mamą i te mordercze treningi w połączeniu z jednym posiłkiem dziennie dały katastrofalne skutki, w ciągu 7 miesięcy od porodu ubyło mi na wadze ponad 35 kilo, chyba nie muszę mówić jaki miało to wpływ na moje zdrowie. Forma i wygląd to naprawdę nie wszystko, trzeba za ćwiczenia zabierać się mądrze i świadomie. Szukać rad i pomocy osób, które się na tym znają i mają doświadczenie.

Powrót do formy po ciąży to nie tylko ćwiczenia, istotna jest tu także opieka dietetyczna bo zapotrzebowanie matki karmiącej różni się dosyć mocno od potrzeb kobiety, która nie karmi. Przy dzieciach jesteśmy non stop na najwyższych obrotach więc właściwe żywienie jest w tym przypadku kluczowe. Ciąża wywołała w Naszych ciałach szereg zmian, które potrzebują czasu i opieki. Oberwały przede wszystkim nasze mięśnie brzucha, mięśnie dna miednicy, mięśnie głębokie, stabilizacja centralna z, którą u wielu i bez ciąży jest krucho. Są to wszystko zmiany które, wymagają czasu, cierpliwości, wytrwałości.

Te blisko 3 lata temu gdy rodził się Julek, nie było w Warszawie żadnego kompleksowego programu, który opiekowałby się kobietami chcącymi odzyskać formę po porodzie. Korzystałam oczywiście z zajęć dla Mam z Dziećmi, ale nikt tam nie kontrolował czy mam rozstęp mięśni po ciąży, czy moje dno miednicy jest już gotowe na podjęcie ćwiczeń, czy prawidłowo się odżywiam. Z czasem gdy nabrałam już trochę siły i wytrzymałości zajęcia te dodatkowo mnie demotywowały miały bardzo niskie tempo, nie czułam, że dzięki nim dzieją się we mnie jakieś pozytywne zmiany.

Więc jeżeli w ten Nowy Rok chcecie zawalczyć o siebie, niech pierwszym zdaniem jakie napiszecie na swojej czystej, nowej karcie będzie – Hot Mama Challenge.

Hot Mama Challenge to autorski program przygotowany przez Samo Centrum Wszechświata specjalnie dla kobiet, które są minimum 6 tygodni po porodzie i które chcą wrócić do formy. Wiadomo jak z czasem na samodzielne wyjście przy niemowlaku, więc jak najbardziej w zajęciach można uczestniczyć wraz z dzieckiem.

HMC jednak to nie tylko program ćwiczeń jakich multum w Warszawie, to naprawdę kompleksowy program, która zadba o kobietę po porodzie holistycznie, ze wszystkich kluczowych dla niej stron. Tutaj poćwiczycie, ale również spotkacie się z fizjoterapeutą ginekologicznym, dietetykiem i brafitterką. Zostanie Wam zrobiony profesjonalny pomiar skłądu ciała, wagi, obwodów po to byście po tych 5 tygodniach, bo tyle trwa wyzwanie mogły zobaczyć czarno na białym ile udało się Wam wywalczyć.

Na zajęciach Power Mama będziecie mogły zająć się tym co dla wielu z Was najważniejsze – wysmuklanie i rzeźbienie sylwetki – i bynajmniej nie będzie to aerobik dla emerytów, a trening, który naprawdę poczujecie. Trening Active Core to trening mięśni głębokich dna miednicy według programu Pelvic Flor Safe i z mojego punktu widzenia to są dla Was najważniejsze mięśnie o, które trzeba zadbać po ciąży. Oraz last but not least Gym Mama – zajęcia typowo fitnessowe, na których dowiecie się jakie są zasady bezpiecznego treningu z dzieckiem poprawicie kondycję i wytrzymałość.

A po wszystkim – oczywiście kontrola wyników – dla tej uczestniczki, która poczyni największe postępy będą niespodzianki.

Najbliższa edycja Hot Mama Challenge rusza już w poniedziałek w Samo Centrum Wszechświata na Chłodnej w Warszawie.

Tutaj link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/869120186588651/

I ja powoli będę ruszać z projektami dla Was, Mamy w ciąży i po ciąży i na pewno spotkamy się na macie, czy to na żywo czy wirtualnie, ale na ten moment nie ma w Warszawie programu tak kompleksowo dbającego o Was w tym newralgicznym czasie jak właśnie wyzwanie w Samo Centrum Wszechświata. Korzystajcie, bo możecie, ja popełniając błąd za błędem po ciąży z Julkiem żałuję, że nie mogłam.

 

Leave a Reply