Samo Centrum Wszechświata – nowe miejsce na warszawskiej mapie miejsc przyjaznych Mamie z dzieckiem.

Najgorsze co Ci się może w życiu przytrafić, gdy jesteś już właścicielem Dziecka wymagającego nieco więcej niż maminej piersi i kawałka podłogi by być zadowolonym ze swojej egzystencji to utknięcie z nim w domu. 

Co prawda miejsc, które oferują rozrywkę dla najmniejszych w stolicy w bród, ale wychodzenie z domu z dzieckiem nie powinno kończyć się na zapewnieniu zajęcia tylko jemu. Na równi powinniśmy traktować prawo do rozrywki zarówno tych mniejszych jak i większych członków rodziny.

A z tym akurat stolica ma problem.

Sal zabaw dla dzieci pełno, bardzo często są to fantastyczne miejsca, problem polega na tym, że są nastawione zazwyczaj tylko i wyłącznie na dzieci. Ciężko tam z komfortowym miejscem gdzie opiekun może usiąść, napić się czegoś ciepłego czy zjeść coś dobrego.

Wystrój takich miejsc też zazwyczaj kończy się na kilku plakatach ze Świnką Peppą i automatem z przekąskami naszpikowanymi rzeczami, których tu nie nazwę bo od samego pisania ich nazw świeciłabym chyba w ciemności.

Gdy więc przeczytałam po raz pierwszy o nowo otwartym miejscu Samo Centrum Wszechświata podeszłam do tematu raczej nieufnie – niby centrum wszechświata a skończy się pewnie na tym, że Julek będzie się świetnie bawił, a my z Wiedźmą będziemy czeznąć w kącie nad odgrzanymi w mikrofalówce mrożonymi pierogami. Ale żeby nie wydawać takich ocen pochopnie, postanowiłam się tam wybrać z dzieciakami i poczuć na własnej skórze co to za miejsce. Skończyło się na tym, że Julek się rozchorował, ale za to ja i Wiedźma, spędziłyśmy najmilsze przedpołudnie od tygodni bo SCW to miejsce przystosowane również dla tych najmniejszych.

Samo Centrum Wszechświata to miejsce nastawione na faktycznie rodzinne wspólne spędzanie czasu, gdy dzieciaki szaleją na zajęciach, lub otwartej strefie zabaw, Rodzice mogą zadbać odrobinę o swoje potrzeby i napić się ciepłej świeżo palonej kawy lub świeżego koktajlu, zjeść coś na słodko czy na słono. Obok czego nie można przejść obojętnie to absolutnie zniewalający wystrój tego miejsca, sprawiający, że po prostu nie chce się stąd wychodzić. Wygodne kanapy i fotele, dla dzieci wciąż leżących puszyste dywany, wysokiej jakości zabawki, a nawet leżaczki bujaczki.

Oferta zajęć jest bardzo bogata i wciąż ewoluuje, są to zarówno zajęcia dla małych dziecięcych ciałek jak i umysłów – Gordonki dla tych najmniejszych czy balet dla małych balerin, wykwalifikowane trenerki zadbają również o formę młodych Mam na zajęciach w, których mogą uczestniczyć same, lub ze swoimi pociechami. Przyszłe Mamy, które wciąż oczekują na swoje maleństwa, a chciałyby zadbać o swoją formę w ciąży też znajdą tu coś dla siebie.

Warto obserwować kanały społecznościowe tego miejsca ponieważ bardzo często organizowane są tam cykliczne eventy, wartsztaty, sesje zdjęciowe, kiermasze czy choćby mamove brunche dzięki którym, można wyrwać się z wirtualnej rzeczywistości i poznać inne mamy w realu, nie tylko poprzez platformy wirtualne.

Tutaj link do strony na facebooku modułu – Mamove&Dzieciove

I absolutny gwóźdź dla Mam, które kochają dbać o siebie i swoją kobiecość – na ostatnim piętrze tej niezwykłej klimatycznej kamienicy znajduje się salon urody, z którego usług można skorzystać w czasie gdy Dzieci bawią się na zajęciach. Jeżeli masz malutkie Dziecko, nie ma żadnych przeszkód byś weszła tam razem z nim. I pomyśleć, że gdy Julek był malutki pierwszy raz do fryzjera poszłam jak miał koło roku, bo zostawić go na dłużej niż godzinę graniczyło z cudem.

Pewnie teraz myślicie, że napiszę Wam, że to cud miejsce jest na jakiejś wsi, Białołęce, czy 30 km od Warszawy – ależ skąd – centrum miasta. Mało tego Samo Centrum Wszechświata to nie tylko kawiarnia i świetne miejsce do babskich plot to cały moduł zajęć i eventów, z których mogą korzystać zarówno Dzieci jak i Rodzice. Więcej nie muszę mówić, bo zdjęcia mówią same za siebie.

IMG_1348correctedIMG_1349corretedIMG_1350correctedIMG_1360correctedIMG_1362correctedIMG_1363correctedIMG_1365correctedIMG_1366correctedIMG_1367correctedIMG_1369correctedIMG_1371correctedIMG_1372correctedIMG_1375correctedIMG_1381correctedIMG_1383corrected

Leave a Reply