Share Week 2017 – czyli nie mam czasu na czytanie, ale jak już, to czytam właśnie ich.

Ogólnie blogosfera to nie jest mój świat. Nie śledzę kto jest na topie, a kto nie. Kto jest rekinem, a kto sardynką. Sama blogowaniem zajęłam się bo pisać lubię od podstawówki, kiedyś moja polonistka wróżyła mi, że będę pisać Harlequiny. Kto wie? Jednak jest kilka twórców internetowych, których cenię i dla, których zawsze znajduję czas.

mamygadzety

Niezaprzeczalnym numerem jeden na mojej liście jest blog Marysi Góreckiej – mamygadzety.pl – czytałam ją, już wtedy gdy Julka nawet nie było w planach i niejako to te wszystkie cuda, które opisuje u siebie na blogu stały się dla mnie jedną z głównych motywacji do zajścia w ciążę 🙂 Jak już zaszłam, to byłam szczęśliwa, że wreszcie mam wymówkę by Ją czytać i siać spustoszenie na swoich kontach bankowych. Marysię udało mi się poznać i jestem również ogromną fanką jej podejścia do rodzicielstwa, dystansu i luzu. No nic tylko brać!

nebule

Jakiś czas temu trafiłam też na blog Nebule – jeden z niewielu, gdzie można poczytać o rodzicielstwie, gadżetach, codzienności z dzieckiem bez zadęcia. Nieważne czy to tekst o wózku, pielęgnacji czy bajkach dla dzieci – po prostu przyjemnie się to czyta. Nie masz poczucia marnowania czasu na czytanie kolejnego tekstu o dupie maryni, faktycznie po lekturze masz wrażenie, że wiesz więcej, nauczyłeś się czegoś nowego. A to w polskiej blogosferze parentingowo-lifestylowej RZADKOŚĆ. Dlatego polecam!

mamaginekolog

Last but not least. Kolejny blog, który śledzę od niedawna, a który bardzo lubię śledzić. Oglądam nawet te idiotyczne insta-snapy bez wyklinania, jaka normalna matka ma czas na nagrywanie pierdyliardów tego rodzaju filmików o tym, że jej dziecko właśnie je serek. Mama Ginekolog w fenomenalny sposób przekazuje wiedzę na temat ciąży i innych kwestii istotnych dla każdej kobiety z punktu widzenia zdrowotnego. Jej posty są mega ciekawe! Sama byłam zdziwiona, że suchą wiedzę medyczną można podać w tak przystępny sposób. Teraz w drugiej ciąży bardzo sobie cenię informacje, które czerpię z tego bloga 🙂

A jacy są Wasi ulubieni twórcy internetowi? Podrzucicie coś?

Leave a Reply