#dajsieukluc

Po porodzie, czas to towar bardzo deficytowy, ale są rzeczy, na które ten czas trzeba znaleźć! Bo czasu zawsze będzie brakować, ale jest coś czego nam, Mamom, nie może zabraknąć – ZDROWIE!

Z racji tego, że zamierzam przykoksować (:D) na lato w  piątek dostałam do wypełnienia ankietę trenerską, potrzebną do rozpisania diety. Było tam pytanie – „Ostatnie kompleksowe badanie lekarskie” – siedziałam i myślałam i myślałam i myślałam i nic fajnego nie wymyśliłam, bo ze wstydem przyznaję, że ostatnią morfologię zrobiłam 6 tygodni po porodzie! Czyli blisko rok temu!

Wymówkę zawsze miałam taką samą. „Nie mam czasu”. Ale na różne pierdoły, siedzenie na fejsie i te klimaty czas zawsze się znajdywał. Nie miałam go na to co naprawdę ważne. Na badanie, które zajmuje kilka sekund. Jedno ukłucie.

Nie muszę Wam mówić, jak wyczerpujący dla Matki i jej organizmu może być pierwszy rok życia Dziecka, zwłaszcza, jeśli karmi ona piersią, co jest dla organizmu olbrzymim wysiłkiem. Z jedzeniem bywa różnie, bo nie zawsze jest przecież kiedy, deficyty snu, brak wystarczającej ilości czasu by po prostu usiąść na tyłku i odsapnąć bo jesteśmy tylko ludźmi z ograniczoną pojemnością baterii, które też się wyczerpują.

Dlatego trzeba! Trzeba to badać! Trzeba pójść do internisty i wydębić to skierowanie na podstawową morfologię i panel hormonalny. Trzeba pójść do ginekologa, żeby zajrzał w podwozie i upewnił, że wszystko jest tak jak trzeba z naszym ciałem po olbrzymim wysiłku ciąży, porodu i utrzymywania przy życiu małego ssaka. Trzeba to robić REGULARNIE! A jak się nie chce do internisty po skierowanie, to prywatnie! Podstawowa morfologia to koszt kilkudziesięciu złotych. Bynajmniej nie majątek.

Ja już jestem po – całość zajęła mi może 20 minut – i mogę teraz spać spokojnie. A w kalendarzu już ustawiłam sobie alarm, aby powtórzyć badania za 3 miesiące. Bo karmię. Bo ciężko trenuję. Bo biegam całymi dniami za małym czworonogiem (mam na myśli oczywiście moje kochane raczkujące dziecko), bo bycie Mamą jest wyczerpujące dla mojego ciała, bo muszę o siebie dbać, bo mam kogoś dla kogo muszę być zdrowa.

A Wy?

Kiedy ostatnio się badałyście? Morfologia, tarczyca, cytologia, ginekolog?

Zakładam na swoim fanpage na facebooku wydarzenie pod nazwą #dajsieukluc, które będzie trwało miesiąc. Dołączajcie do Niego! Udostępniajcie! Badajcie się! I koniecznie dajcie znać w wydarzeniu, że byłyście, że wszystko jest OK! Wasze zdrowie jest ważne!

Leave a Reply