Jestem lepszą Matką od Ciebie.

Urodziłaś przez cięcie? Proszę bardzo jaka wygodnicka, rodzić się nie chciało co? Wskazanie? A co to za wskazanie, pfff, wymyślanie! Pewnie lekarz opłacony i tyle z tego wskazania. Ja normalnie rodziłam i tam se wskazań nie wymyślałam.

Karmisz piersią? No daj już spokój! Takie duże dziecko to już powinno normalnie jeść, a nie tylko ten cyc i cyc. Moja córka w tym wieku to już obiady z cielęcinką jadła i co, żyje? Żyje! I jak zdrowo się chowa!

Karmisz butelką? Cycków szkoda co? Co z Ciebie za matka, że myślisz o sobie a nie o dziecku! Kiedyś to nie było tych chemicznych wynalazków i dzieci o wiele zdrowiej się chowały, moje dzieci piersią wykarmione i zobacz jakie zdrowe! Nie to co ten Twój, katar na każdym kroku.

Nie rozszerzyłaś jeszcze diety? A bój się Boga! Przecież Ty zaraz do pracy musisz wracać i co On będzie jadł? Naczytasz się tych blogerów, a potem będzie płacz!

Już rozszerzyłaś dietę? Dziecku chcesz jelitka rozregulować?! Żeby go brzuszek bolał?! Przecież to maleństwo, jemu jeszcze mleczko wystarczy!

Masz wózek za 4 tysiące? A co to za burżuazja!!! W dupie się poprzewracało! Kompletny bezsens tyle na wózek wydawać, przecież ledwie chwilę go używasz!

Masz wózek za tysiąc? Na własnym dziecku oszczędzasz?! Na pierdoły wydajesz, a maleństwu na dobry wózek żałujesz! Wstydziłabyś się!

Podajesz dziecku produkty z cukrem? Jak tak można!!! Zęby popsute będą! Wyrodna matka!

Nie chcesz podawać dziecku produktów z cukrem? No już nie przesadzaj! Wszystko jest dla ludzi, ja jakoś swojemu daję i co? I nie widzę opieki społecznej na horyzoncie!

Nosisz w wisiadle? Co za głupia matka! Własnemu dziecku taką krzywdę robi!

Nosisz w chuście? A co to za wynalazki? I żeby jeszcze tyle pieniędzy na szmaty wydawać! Kto to widział! Całe szczęście, że ja taka głupia nie jestem!

Chcesz wyjść gdzieś bez dziecka? Jak się decydowałaś na dziecko to teraz siedź z nim w domu i się zajmuj! Nie wiedziałaś że to odpowiedzialność?

Siedzisz w domu z dzieckiem? Jak tak można w domu gnić, ruszyłabyś się gdzieś, zadbała o siebie! Do fryzjera! Kosmetyczki!

Używasz chodzika? O matko! I jak tu takiej przetłumaczyć! Przecież to dziecko jak dorośnie to będzie co najmniej garba miało! Jak dobrze, że ja jestem mądrzejsza…

Nie pozwalasz dziecku na telewizję? No nie przesadzaj! O ja wyrodna bo moje to normalnie bajki ogląda! Pfff…

Pozwalasz dziecku na telewizję? Taki mały a już go odmóżdżać chcesz… Książeczkę byś z nim poczytała a nie…

I mogłabym tak pisać i pisać i pisać i pisać.

Drogie Mamy, jak jakaś inna Mama Was krytykuje, albo poucza, wpuśćcie jednym uchem i wypuśćcie drugim. Bo szkoda nerwów. Jak widzicie, jeszcze się taki nie urodził co by drugiej matce dogodził. I uwierzcie w to, że jesteście najlepszymi Mamami dla swoich dzieciaków, niezależnie od tego co mówią starsze i doświadczone.

Mamuśki, nie bądźmy sobie wilkiem – w końcu walczymy po tej samej stronie barykady.

One thought on “Jestem lepszą Matką od Ciebie.

Leave a Reply